Stal Nowa Huta vs Drug-ony – 1 kolejka Dywizji B

W pierwszym debiutanckim meczu Nowohuckiej Amatorskiej Ligi Futsalu Stal Nowa Huta zmierzyła się również z debiutantem drużyną Drug-ony.

Po stracie pierwszej bramki na samym początku gry drużyna Stali Nowa Huta szybko opanowała sytuację kończąc spotkanie wysokim zwycięstwem 14:1.

Opis ze strony NALF:

Grupa A: Drug-ony – Stal Nowa Huta 1:14 (1:7)

(Sarliński – J. Urbaniec 6, T. Kudelski 2, Szoturma, Brączek, Mączka, Walasik, Michalik, Piechota)

Drug-ony: Płatek – Litwin, Sarliński, D. Panek, Gwóźdż, Knapik, K. Czaja, Płoch, P. Zając, Uman-Ntuk, Szczęsny, Dymek, Kubica, Sumara, Handziak

Stal Nowa Huta: M. Ura – Czerniawski, Szoturma, J. Urbaniec, Brączek, Mączka, Brzeziński, Walasik, Michalik, Piechota, Kudelski

W starciu dwóch debiutantów w NALF dzięki uprzejmości drużyny gości, która zgodziła się na ponadregulaminową ilość zawodników w Drug-onach obejrzeliśmy na parkiecie aż 26(!) graczy. Pierwsi debiutancką bramkę zdobyli Aptekarze po precyzyjnym uderzeniu Sarlińskiego w 2 minucie. Niestety dla Nich już wówczas grali bardzo nonszalancko w obronie i Urbaniec wyrównał minutę później. Ten sam gracz dał prowadzenie Stali w 7 minucie i widowisko stało się bardzo jednostronne. Widać było, że Drug-oni czerpią prawdziwą radość z gry, ale znacznie lepiej by wyszli gdyby ta radość sprowadziła się do zorganizowanej obrony. Urbaniec robił dosłownie co chciał i dwucyfrówkę mieliśmy już w 28 minucie i a Płatek co rusz był opałach. Ostatecznie licznik stanął na 14 bramkach, które dla Stali zdobywali niemal wszyscy gracze z pola. Stal zaliczyła efektowny debiut, a Drug-oni mają materiał do analizy. Nie ma się jednak czym zrażać – MK Team w swoim debiucie w NALF również przegrał dwucyfrowo.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowohucka Amatorska Liga Futsalu, Stal Nowa Huta i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.