Kolejne zwycięstwo Stali Nowa Huta

II Wielki Mecz Charytatywny pomiędzy drużynami Stal Nowa Huta i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, zakończył się zwycięstwem gospodarzy po rzutach karnych. Wynik regulaminowego czasu gry 2:2 (4:3 karne).

Celem meczu było zebranie, przez piłkarzy oraz kibiców pieniędzy dla 13 letniej Magdy, chorej na Zespół Marfana. Dzięki wielkiej ofiarności zawodników i publiczności udało się zebrać kwotę 1881 złotych.

O godzinie 20:00 sędziowie a na co dzień piłkarze Hutnika Jarosław Urbaniec, Krzysztof Swiątek i Michał Guja rozpoczęli spotkanie.

Już pierwsze akcje pokazały, że mecz będzie mieć odmienny przebieg, niż pojedynek Stali z KBF. Drużyna muzealników, to zgrany kolektyw złożony z silnych i szybkich piłkarzy, o czym już w drugiej minucie przekonali się stalowcy.

Po zespołowej akcji i rozpracowaniu obrony, bramkę dla MHMK zdobył Łukasz Walas Kierownik Oddziału Muzeum na Rynku Głównym. Stal, na tle przeciwnika wyglądała bezbarwnie a wszystkie akcje ofensywne kreowane przez niezmordowanych: Tomasz Mączkę i Roberta Makowskiego zatrzymywały się na muzealnej obronie. Przez pierwsze 35 minut spotkania, warunki dyktowali goście i na nic zdawały się rady nie grającego w meczu (kontuzja) Waldemara Kordyla i spontaniczny doping Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII Stanisława Moryca. Należy podkreślić, że Stal, przed utratą kolejnych bramek uchronił gwizdek na przerwę.

Na drugą cześć spotkania, Stal wyszła z nowym ustawieniem i nadzieją na lepszy wynik ale MHMK grało dalej bardzo dobrze i w 50 minucie podwyższyło na 0:2. Gdy wszystkim wydawało się, że Stal mecz przegra, w samej końcówce nastąpił przełom.

W 62 minucie, po indywidualnej akcji, w polu karnym sfaulowany został Mariusz Ura. Po chwili Robert Makowski, z jedenastu metrów wymierzył sprawiedliwość. Piłkarze z ogromnym impetem ruszyli na przeciwnika. Niestety, ataki te rozbijały się o dobrze zorganizowanych muzealników lub piłka o centymetry mijała ich bramkę.
Tuż przed końcowym gwizdkiem Mariusz Ura uruchomił ustawionego na lewym skrzydle Tomasza Kudelskiego, który plasowanym strzałem doprowadził do remisu.
Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie i zarządził rzuty karne.

Pierwsza kolejka karnych zakończyła się remisem 3:3. Wynik na 4:3 podwyższył Łukasz Czeluśniak a po chwili Maciek Filus obronił strzał piłkarza MHMK i utonął w objęciach kolegów ze Stali Nowa Huta.

Rozentuzjazmowanym zawodnikom Stali Nowa Huta puchar za zwycięstwo wręczył Minister Sprawiedliwości RP Jarosław Gowin. Okazałe trofeum ufundował Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa Tomasz Urynowicz, który chcąc być bezstronnym zrezygnował z gry w szeregach Stali.

Kapitanami, w tym pełnym emocji meczu byli Zastępca Dyrektora MHMK Jacek Salwiński i Marcin „Bzyk” Nohucki.

Skład Stali Nowa Huta: Maciek Filus, Mariusz Ura, Maciej Twaróg, Marcin „Bzyk” Nohucki, Rafał Czerkawski, Bartek Czerniawski, Robert Makowski, Łukasz Czeluśniak, Tomasz Mączka, Tomasz Kudelski, Paweł Ścigalski, Adam Krztoń, Ryszard Brączek, Marcin Pawlik, Jacek Janczewski, Paweł Dudek.

W drużynie Stali, z różnych przyczyn nie mogli zagrać – Paweł Mielniczuk, Adam Grzanka, Waldemar Kordyl i Tomasz Urynowicz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze Charytatywne, Stal Nowa Huta i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.