Charytatywny Festyn Rodzinny już niebawem!

W dniu 23 września w godzinach 14:00-20:00 na terenie MOS Kraków – Nowa Huta (MKS Krakus) Os. Szkolne 39, odbędzie się Charytatywny Festyn Rodzinny.

W trakcie festynu zbierane będą pieniądze dla 7- letniego Karola Kasprzaka, który urodził się z przepukliną przeponową, agnezją ciała modzelowatego, wadą serca i obustronną głuchotą. Następnie ujawniły się inne groźne schorzenia, które nie dawały Karolowi wiele szans na przeżycie. Dzięki lekarzom i przede wszystkim determinacji i tytanicznej pracy rodziców- Ani i Zbyszka, Karol cały czas się rozwija a rehabilitacja przynosi pozytywne efekty.W codziennych zmaganiach z chorobą, Rodziców Karola wspiera Fundacja Hospicjum Domowe dla Dzieci ALMA SPEI.

W dniu festynu Stal Nowa Huta i przyjaciele chcieliby zebrać 8 tys. złotych na turnus rehabilitacyjny, który zwiększy umiejętność samodzielnego poruszania się Karola.

W czasie trwania imprezy zorganizowane zostaną zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci. Organizator zapewnia grilla i namiot z napojami. Przygotowany zostanie plac zabaw z dmuchanymi zamkami do skakania, trampolinami, zjeżdżalnia linową (tyrolka), mini boiskiem do gry w piłkę i badmintona. Odbędą się pokazy gimnastyki sportowej zawodniczek MKS Krakus, pokazy siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn UKS Dobry Wynik a umiejętności sztuk walki pokaże nowohucki klub Change Gym.

Przeprowadzona zostanie licytacja przedmiotów przekazanych przez zawodników Stali i ich przyjaciół. Licytowana będzie m.in. piłka z autografami Reprezentacji Polski, którą ofiarował Poseł Ireneusz Raś.

O godzinie 15.00 rozpocznie się turniej piłkarski w którym wystąpią:
– Amatorski Klub Piłkarski Stal Nowa Huta
– zespół Radnych miejskich i dzielnicowych
– muzycy WU-HAE z przyjaciółmi
– drużyna Decathlon Zakopianka

Charytatywny Festyn Rodzinny organizuje AKP Stal Nowa Huta. Klub został założony na początku tego roku, przez mieszkańców i miłośników Nowej Huty. Stal organizuje mecze piłkarskie i wydarzenia charytatywne, z których całkowity dochód przekazywany jest dla potrzebujących finansowego wsparcia organizacji i osób prywatnych z terenu Nowej Huty i Krakowa. Stal tworzą lokalni patrioci, społecznicy, samorządowcy, muzycy, dziennikarze i przedsiębiorcy. W zespole występują m.in. Tomasz Urynowicz i Paweł Ścigalski (Radni Miasta Krakowa), Ryszard Brączek (muzyk i kompozytor grupy Galicja), Marcin „Bzyk” Nohucki (muzyk WU-HAE, Nohucki), Maciej Twaróg (muzealnik i społecznik), Adam Grzanka (satyryk, muzyk, konferansjer).

Karol wraz z Rodzicami i Stal Nowa Huta serdecznie zapraszają na festyn i proszą o wsparcie inicjatywy wolnymi datkami.

Patronat: Rada Dzielnicy XVII Nowa Huta, Dziennik Polski, Lodołamacz, Antyradio

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze Charytatywne, Stal Nowa Huta i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Charytatywny Festyn Rodzinny już niebawem!

  1. jan pisze:

    Stare chłopy a zachowują sie jak małe dzieci .

Możliwość komentowania jest wyłączona.